کیمیا گری با ادویه ها

برشتوک
نویسنده : مژگان سلماسی .Mojgan Salmassi - ساعت ٥:۱٠ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٠ امرداد ۱۳٩۱
 

                                                                                                                

امروز  همسری هوس یک چیز شیرین با چایی کردند و از آنجا که برشتوک را خیلی دوست دارند پس تصمیم به درست کردنش گرفتم.اسان و خوشمزه است. با من همراه شوید:


مواد مورد نیاز:

1- آرد نخودچی                                    250 گرم

2-کره یا روغن نیمه جامد لادن طلایی       125 گرم  اگر  کره استفاده کردید 15 گرم بیشتر

3-پودر قند                                           125 گرم

4-پودر هل                                           1/2 ق چ

5-پودر زنجفیل                                      1/4 ق چ

6-دارچین                                             1/2 ق چ

7- گردوی خرد شده                                 1/4 پیمانه

8-دارچین اضافه برای رویه  به مقدار لازم

طرز تهیه:

ابتدا یک ظرف فلزی(فلزی باشه بهتره چون موا بسیار داغه) که در آن باقلوا یا مسقطی را   می فروشند و همه آن را دارند را چرب کنید و ته آن به اندازه  خود ظرف کاغذ روغنی بی اندازید وکاغذ را هم چرب کنید و

کنار بگذارید  سایز ظرف به طور تقریبی ( 20X15X2.30(

 

 

کره یا روغن را آب کنید(اگر کره استفاده میکتید باید کمی مقدار آن بیشتر باشد)بعد از آب شدن و کمی داغ شدن آرد نخودچی را بریزید و شروع به هم زدن کنید. مانند حلوای آرد سفید باید مدام آن را هم بزنید تا نسوزد.برشتوک هر چه بیشتر تفت داده شود خوشمزه تر می شود.حدود 15 دقیقه تفت دهید و هم بزنید(بار اول که درست کنید برای بار دوم دستتون می اد که چقدر تفت دهید که  خوشمزه تر باشه) رنگ آن تقریبا طلایی می شود. 3 تا 4 دقیقه مانده به پایان گردو ی خرد شده(خیلی ریز نباشه اندازه یک نخود خوبه) را بریزید هل،زنجفیل و دارچین را هم بریزید و هم بزنید. و بعد از 3 تا 4 دقیقه از زو حرارت بردارید و پودر قند را بریزید و خوب هم بزنید تا خمیری یک دست شود. کمی این مرحله  مخلوط کردن مشکل است. با یک قاشق بزرگ چوبی این کار را بکنید و مراقب دستتان باشید مواد بسیار داغ است.بعد از مخلوط شدن به ظوری که شما فقط خمیر زرد رنگ را میبینید و اثری از پودر قند دیده نمیشود کل خمیر را داخل ظرف فلزی بگذارید و ابتدا با یک قاشق ٱنرا صاف کنید( تا انجایی که ممکنه صاف کنید)سپس برای کامل صاف شدن آن چون ظرف داغ است دستگیره را بردارید و 2 طرف ظرف را بگیرید و چند بار آرام بر روی میز یا سطح کانتر بزنید چون مواد داغ و چرب است بعد از چند بار که این کار را تکرار کنید سطح مواد صاف صاف میشود.بعداز این کار تا مواد داغ است دارچین اضافه را داخل یک چای صاف کن کوچک بریزید و رو تمام برشتوک به طور یکنواخت الک کنید. اندازه آن به میل خودتان است اگر بخواهید مانند شکل بشود و یک لایه مانند شکلات روی آنرا بگیرد باید بیشتر بریزید و گرنه کمتر بریزید.بگذارید کمی خنک شود سپس آنرا به صورت لوزی یا مربع برش دهید. 

چون مواد داغ است دارچین بر روی سطح آن که قرار میگیرد رنگش شکلاتی میشه.برای برش دادن اگر بخواهید خیلی تمیز و مجلسی در بیاد اول اینکه حتما از خط کش استفاده کنید دوم اینکه پس از برش هر خط چاقو یا برش دهنده را با دستمال تمیز کنید تااینطوری مثل من نامرتب نشهخجالت از بس که هول خوردن بودند(از گوشه ظرف متوجه حرف من  میشویدخنده) من هم هول شدم و با عجله کار کردم.با پیتزا بر بزرگ هم میتوانید برش دهید. پیشنهاد می کنم حتما این شیرینی سنتی  را درست کنید مشتری آن میشوید از بس که راحت و همه پسند است.    این نکته را هم بگویم ادویه آن دست خودتان است این مقداری است که من برای خودم میزنم شما می توانید کم و زیاد کنید.