کیمیا گری با ادویه ها

میگو سوخاری یا پفکی
نویسنده : مژگان سلماسی .Mojgan Salmassi - ساعت ٩:۳٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳٩۱
 

 میگو سوخاری از غذاهایی است که بسیار خوش خوراک و برای مهمانیهای شما بسیار شیک و زیباست.بعضی از میگوهای سوخاری یا  به عبارتی میگو پفکی را خیلی دوست ندارم چون خمیر دور آن بقدری ضخیم است که مزه میگو را که عاشقشم  از بین میبره و خیلی سنگین و چرب میشه.این رسپی را خیلی دوست داشتم امیدوارم شما هم بپسندید.لبخند


 مواد مورد نیاز :

در اینجا نمیتونم  به طور دقیق اندازه ها را بگویم و بستگی به میزان میگوی شما داره .ابتدا میگو را پاک کنید یعنی پشت آن را با یک چاقو شکاف بدهید و رگه سیاه را بیرون بی اورید.دم  آن را نکنید چون هم هنگام درست کردن به شما کمک میکند راحت تر در مواد بزنید وهم بعد پخت شکیل تر  و زیباتر است.  میگوها را در ظرفی قرار دهید و روی آن مقداری روغن کنجدنمک و فلفل اب لیموو پودر پاپریکا بریزید و خوب با دست هم بزنید و 1 ساعت در یخچال بگذارید تا مزه دار شوند.

برای هر 220 گرم میگو :  80 گرم آرد سفید و 20 گرم آرد ذرت را مخلوط  کرده و داخل یک ظرف بریزید. کمی نمک با ان مخلوط کنید.1 تا 2  عدد تخم مرغ را در ظرفی کمی با چنگال بزنید تا از هم باز شود. در ظرف دیگر  مقداری پودر نان سوخاری درشت (پانکو یا پودر نان خشک درشت که به صورت آماده در بازار موجود است و تایلندی است) بریزید. روغن را داغ کنید میگو را ابتدا با آرد آغشته کنید سپس درون تخم مرغ بزنید سپس با پودر نان سوخاری آعشته کرده و در روغن سرخ کنید تا طلایی شود. آنرا با مایونز سیر دار و خردل دیجون میل کنید.