کیمیا گری با ادویه ها

اسنک اسپایسی هندی ( نمک پاره) + سس گوجه فرنگی خانگی
نویسنده : مژگان سلماسی .Mojgan Salmassi - ساعت ٢:٥۸ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٤ آذر ۱۳٩۱
 

وای که نمی دونید چقدر این اسنک خوشمزه است مخصوصا که اسپایسی هم شده بود.دستور این اسنک مال دوست خوبم ستایش جون عزیزم در وبلاگ setayeshbanoo.blogfa.com است. من اونو کمی تند تر  و با کمی ادویه متفاوت درست کردم(میدانید که اگر ادویه های مختلف در غذاهایم نباشد ان روز شب نمیشود خنده )و با سس سالسا  وسس گوجه فرنگی خانگی تند سرو کردم و بسی خوشمان آمد.ممنون دوست خوبم ستایش.قلب


 

 

 

 

 

این اسنک از غذاهای سنتی مردم هند است که در جشنها و فستیوال هایشان درست میکنند و خریداران فراوانی دارد مانند ساموسای هندی.

مواد لازم:

1-آرد سبوس دار  گندم                1 پیمانه(ارد نان سنگک خوب است)

2-آرد سفید                               1 پیمانه

3-زیره درسته                            1/2 ق س

4-دانه رازیانه خرد شده               1/2 ق چ 

5-تخم گشنیز خرد شده              1 ق چ

6-فلفل سیاه خرد شده               1/2 ق چ تا 1 ق چ

7-پودر فلفل قرمز                        1/2 ق چ تا 1 ق چ 

8-پودر سیر                               1 ق چ

9-پودر پیاز                                1/2 ق چ

10-روغن زیتون یا کره ذوب شده     3 ق س

11-بیکینگ پودر                        1 ق چ

12- شیر                                  1/3 پیمانه

13-نمک در حد لازم (چون حالت اسنک داره ممکنه بخواهید از حد معمول کمی خوش نمکتر باشد.)

 

طرز تهیه:

1- ابتدا هر دو نوع آرد را با هم مخلوط کرده و الک کنید.سپس  آرد ,ادویه ها , نمک و بیکینگ پودر را با هم مخلوط کرده و در یک ظرف گود دوباره الک کنید.

2-روغن زیتون یا کره ذوب شده را به آرد اضافه کنید و خوب بخورد آرد بدهید.سپس شیر را کم کم به ان اضافه کنید و مخلوط کنید و کمی با انگشتان ورز دهید تا خمیر نه چندان نرمی بدست بیاید.با این مقدار شیر خمیری اماده می شود که بدست نمیچسبد اما خمیر خیلی نرمی هم نیست. خیلی آرد مصرف نکنید چون خمیرتان سفت می شه و اسنکتان نیز کمی از حالت تردی و نرمی در می آد.

3-اکنون خمیر را مانند گوله گوله های اندازه نارنگی کنید و بر روی سطحی که کمی ارد پاشی شده دونه دونه با وردنه باز کنید و انرا به صورت لوزی یا مربع یا مانند من به صورت مثلثی برش دهید.

4- در یک ظرف مقدار فراوان روغن را داغ داغ کنید و اسنکهای نمک پاره خود را در انها سرخ کنید تا طلایی شوند.حتما بگذارید روغن داغ شود در غیر اینصورت ممکنه اسنک شما درونش خمیر بمونه.

5-بعد از سرخ کردن انها را روی حوله کاغذی یا صافی قرار دهید تا روغن آن پس دهد.

6-انها را با سس سالسا یا سس گوجه فرنگی تند که دستور انرا برایتان در زیر میگذارم و همراه با پنیر خامه ای یا ادویه دار سرو کنید.

7-این اسنک را میتوانید با فلفل بیشتر و یا کمتر درست کنید.به نظر من ادویه آن را هم میتوانید کمی پایین و بالا کنیدو بدانید که ادویه ها واقعا طعم انرا عالی میکنند .

http://daarchin.persianblog.ir/post/36/ سس سالسا

طرز تهیه یک سس گوجه تند :

1- گوجه فرنگی              2 عدد درشت
2-سیر                          3 حبه
3-زنجبیل خرد شده          3 سانت
4-چیلی قرمز یا فلفل قرمز 2 تا 3 عدد
5-گشنیز خرد شده           2 تا 3 ق س
6-روغن زیتون یا مایع        2 تا 3 ق س
7- نمک و فلفل سیاه اسیاب شده به مقدار لازم
طرز تهـــــــــــیـــــــــــ ـه:
پوست گوجه را بوسیله شوک حرارتی بکنید و آن را 4 قسمت کنید. سیر را خرد کنید.فلفل را از وسط باز کنید و تخمهای انرا جدا کنید ( مراقب باشید که بلافاصله دستهایتان را بشورید ) و فلفل ها را هم خرد کنید.سپس روغن را داخل ماهیتابه ریخته و گوجه،فلفل،سیرخرد شده و زنجبیل خرد شده را تفت بدهید تاحدی که همه مواد با هم ترکیب بشوند وسیر تغییر رنگ بدهد. از روی حرارت بردارید و بوسیله غذا ساز ان را پوره کنید. در انتها آن را با گشنیز ریز خرد شده مخلوط کنید. نمک و فلفل انرا اندازه کنید.( در صورت تمایل می توانید 2 ق س روغن زیتون در انتها به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید روغن زیتون اضافی آنرا خوشمزه میکند)