کیمیا گری با ادویه ها

مرغ سوخاری اسپایسی copy cat recipe of KFC
نویسنده : مژگان سلماسی .Mojgan Salmassi - ساعت ٤:۱٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳٩٢
 

با یک مرغ سوخاری اسپایسی چطورین؟ مرغهای اسپایسی کنتاکی سراسر جهان به خاطر طعم خاص آن بسیار محبوب هستند مسلما یکی از متفاوت بودن آن رازی است در تهیه ادویه به کار برده.  این رسپی را درست کنید و لذت خوردن یک  مرغ سوخاری با ورِِِژن   کیمیاگری با ادویه ها را در خانه تجربه کنید. شاید  دقیقا مانند kfc  نباشد اما طعمی متفاوت را  امتحان خواهید کرد.چشمک

 


مواد مورد نیاز:

ابتدا  ادویه سوخاری را تهیه کنید

1-رزماری خشک ریز خرد شده                  1 ق س

2-ارگانو                                              1/2 ق س

3-پودر زنجبیل                                      1 ق چ

4-پودر کاری                                         1/2 ق چ

5-شکر قهوه ای                                 1/2 ق س

6-جعفری خشک ریز خرد شده            3 ق س

7- فلفل  قرمز و سیاه                            1 ق چ تا 2 ق چ

8-پاپریکا                                              1 ق س

9-پودر سیر                                          1 ق س

10-پودر پیاز                                          1 ق س

11- قرص سوپ (استاک) مرغ پودر شده     2 ق س

 

همه این مواد را در blender ریخته و به صورت پالسی 3 تا 4 دقیقه خرد و مخلوط کنید. به نظر من نمک احتیاج ندارد شما اگر دوست داشتید اضافه کنید.ضمنا در بسیاری از رسپی هایی که من دیدم شکر بوده اما اگر دوست نداشتید حذف کنید اما بار اول  درست  کنید اگر دوست نداشتید برای بار دوم حذف کنید.

سپس این مواد را در یک ظرفی که در آن کاملا کیپ و بسته میشود نگهداری کنید .و برای هر بار استفاده مقداری از این مواد را باآرد مخلوط کنید . شما میتوانید  به دلخواه خود ادویه ها را کم و زیاد کنید یا ادویه های دیگر هم اضافه کنید. مهم طریقه پختن آن است.  

مواد تهیه برای مرغ سوخاری:

1-  1 عدد مرغ با پوست که به قطعات کوچک  تقسیم شده ( به اندازه مرسوم)

2- 150 گرم آرد که با60 گرم ادویه ذکر شده در بالا مخلوط شده + 50 گرم نشاسته ذرت

3- 1 پاکت پودر سوپ گوجه فرنگی آماده

4- تخم مرغ 2  عدد

5- 2/3 فنجان شیر

6- روغن برای سرخ کردن

 

طرز تهیه: 

مرغ را بعد از خرد کردن در آب و نمک ( برای 1 پیمانه آب 1 ق س نمک) به مدت 2 ساعت قرار دهید.سپس مرغها را با یک  دستمال خوب خشک کنید. اگر به باترمیلک دسترسی دارید میتوانید  به جای آب از باتر میلک استفاده کنید. و 2  حبه سیر با پوست را له کنید و داخل آن بی اندازید.به ازای هر 2 1/2 پیمانه باتر میلک 1/2  kosher salt  به کار ببرید

 تخم مرغ را در یک کاسه هم بزنید شیر را  به آن اضافه کرده و خوب مخلوط کنید.در یک کاسه دیگر پودر سوپ گوجه را با آرد ادویه دار مخلوط کنید.

هر تکه از مرغ با پوست را ابتدا در مخلوط تخم مرغ و شیر بزنید و سپس در مخلوط آرد و سوپ بغلطانید . 2 بار این کا ر را انجام دهید تا مرغها کاملا پوشیده شوند. برای سرخ کردن 2 روش را برایتان مینویسم 

1- در یک ماهی تابه گود و ترجیحا چدنی و سنگین که حتما در هم داشته باشد به اندازه  2 تا 3 بند انگشت روغن بریزید بگذارید کاملا داغ شوند(روش داغ شدن را قبلا توضیح داده ام)مرغها را با احتیاط و با انبرک داخل روغن بگذارید . در ماهی تابه را گذاشته  و بگذارید مرغها به مدت 7 دقیقه بپزند. بعد 7 دقیقه در را بردارید و مرغها را برگردانید و 7 دقیقه دیگر به آنها زمان دهید تا سرخ شوند. مجددا مرغها را برگردانید و 5 دقیقه دیگر سرخ کنیدتوجه کنید  که مرغها باید قهوه ای طلایی شوند بنابراین اگر لازم بود مرغها را مجددا زیرو رو کنید. سپس حوله کاغذی را چند لا کرده داخل یک دیس بگذارید و مرغهای سرخ شده را روی آن بگذارید تا روغن اضافه جذب شود. سپس با سیب زمینی سرخ شده که دستور آن را قبلا برایتان داده ام بلافاصله و داغ داغ با سس سرو کنید.

 

2-در رستورانهای کنتاکی مرغهارا در زود پزهای بزرگ و صنعتی می پزند

بنابراین شما نیز میتوانید از زود پز استفاده کنید خود من از زود پز استفاده کردم و بسیار عالی پحته شده بودند. 2 پیمانه روغن را داخل زود پز ریخته و بگذارید کاملا داغ شود .4 قطعه از مرغهارا داخل آن بگذارید و در آن را ببندید و بگذارید تا سوپاپ  آن بالا بیاید  از آن زمان 10 دقیقه حساب کنید. سپس از رو  حرارت بردارید  و بگذارید تا سوپاپ پایین برود  در آن را باز کنید  اگر مرغها کامل برشته شده یودند مرغ ها را بردارید و بر روی حوله کاغذی بگذارید. بگذارید روغن دوباره داغ شود و تکه های دیگر را داخل  زود پز بگذاریدو دوباره در آن را ببندید.

  اگر زود پز را  باز کردید و دوست داشتید مرغ برشته تر شود با همان در باز مرغها را بیشتر سرخ کنید