سالاد اسفناج با گردو و سس رب انار

مواد لازم:

1- اسفناج خام  به مقدار لازم.بهتره که اسفناج های کوچکتر و ریز تر را انتخاب کنید برای تهیه این سالاد.البته اگر هم اسفناج درشت هم داشتید اشکالی نداره اما با بیبی اسفناج بسیار مطلوب تر خواهد بود.در بیشتر  کشورها بیبی اسفناج به صورت بسته بندی مجزا فروخته میشود.

2- پرتقال درسته 1 تا 2 عدد

3-گردو به اندازه دلخواه و خرد شده درشت و ریز به دلخواه

4-رب انار ملس به مقدار لازم تقریبا 3 ق س

5-روغن زیتون به مقدار لازم تقریبا 3 تا 4 ق س

6-سرکه بالزامیک یا سرکه خرما  به مقدار لازم تقریبا 1/4 پیمانه 

7-دانه انار برای تزیین

8- شکر در صورت ترش بودن رب انار و یا شیرین دوست داشتن سس 1 ق س

برای درست کردن این سالاد ابتدا اسفناجها را بشویید و بگذارید تا کاملا آب آن برود.اگر اسفناجهایتان کوچک و ریز بودند که همانطوری استفاده کنید اما اگر درشت بودند انرا کمی خرد کنید اما به تکه های درشت.این سالاد را بهتر است در یک ظرف تخت درست کنید.اسفناجها را داخل ظرف یا دیس تخت بریزید.پرتقال را به صورت درسته پوست بکنید سپس با یک چاقو انرا حلقه حلقه کنید به ضخامت تقریبا نیم سانت.سپس رب انار ملس را با روغن زیتون ,وسرکه بالزامیک خوب هم بزنید و مخلوط کنید نمک و فلفل انرا اندازه کنید.پرتقالها را روی اسفناجها بچینید گردوهای خرد شده را روی انها بریزید و سس رب انار را هم بر روی ان بریزید و با دانهای انار انرا تزیین کنید و سپس از یک سالاد با طعمی جدید و ترش و شیرین لذت ببرید.

اندازه هارا نمی شه خیلی دقیق گفت چون شاید کسی رب انار بیشتر دوست داشته باشد و کسی سرکه را بیشتر بپسندد. و ممکنه کسی سس شیرین دوست داشته باشد  که در این صورت از شکر استفاده می شود. برای اولین بار از هر چیزی یک قاشق بریزید و تست کنید تا مزه دلخواه بدست بی اید.گردو  و پرتقال  ان هم مقدارش دلخواه خودتان است می توانید انرا کم و زیاد بریزید.

من اولین بار این سالاد را  6 سال پیش در رستوران ریورساید خوردم و عاشقش شدم حالا زمستانها و هنگام فصل اسفناج از سالادهای محبوب خانواده شده.

لبخند

/ 6 نظر / 303 بازدید
طاهره

سلام مژگانی خیلی خوشمزه دست شما دردنکنه به شدت خوشرنگ و لعابه

hossein

I make it , and eat it , realy it was very delisesand had very god taste , i like it very much

هانی شف

وای همین روزا اینو امتحان م یکنم...سالاد اسفناج خیلی دوست دارم ...مرسی عزیز

رویا

ظاهر غذا که خیلی خوش آب و رنگه [نیشخند] روغن زیتون خواستی از الیت بریز من زیاد از محصولاتش استفاده میکنم همه چیزش عالیه

زهره

درستش کردم... عااای ود ... مرسی

شيلا

عزيزم نميشه آپديت مطالبت به ايميلم بياد عضويت نداره اينجا؟