شکلات مارسیپان پرتقالی

مواد مورد نیاز:

1-مارسیپان آماده                                200 گرم

2-خلال شیرین شده پوست پرتقال یا نارنج     35 تا40 گرم

3-شکلات تیره یا تلخ                              180 گرم

4-رنگ نارنجی                                        چند قطره

5-اسانس پرتقال                                     چند قطره

6-اسانس کارامل (حتما روغنی باشد)          چتد قطره(در صورت تمایل)

7-عرق بهار نارنج                                      1/2 ق چ یا کمی بیشتر

8-کره یا روغن نیمه جامد                              20 گرم

9-شکلات سفید آب شده                              50 گرم  برای تزیین

 

روش تهیه:

خلالهای پوست پرتقال را با چاقو بسیار ریز کنیدو خرد کنید.سپس خمیر مارسیپان,خلال ها,رنگ نارنجی واسانس پربقال و عرق بهارنارنج را با هم مخلوط کرده و خوب ورز دهید تا یکدست شود. در این زمان اگر دیدید خمیر خشک است کمی میتوانید عرق بیشتر اضافه کنید.

از خمیر یک تکه بردارید ابتدابر روی سطخ کارتان  لوله کنید سپس آن را با دست تقریبا چهار گوش کنید(مانند شکل کمی شکل 4 گوش به خودش بگیرد)سپس آنها را در یخچال بگذارید تا کاملا سرد شوند.بر روی یک سینی فویل بکشید و بگدارید در یخچال یا فریزر که کمی سطح آن سرد شود.در این فاصله شکلات را همراه باکره و اسانس کارامل ویا مجددا اسانس پرتقال به صورت غیر مستقیم (به صورت بن ماری) ذوب کنید.

مارسیپانهای سرد شده را از یخچال بیرون بیاورید و  در شکلات ذوب شده فرو ببرید این کار را میتوانید با یک چنگال انجام دهید.سپس بیرون بی اورید و کمی نگه دارید تا زیادی شکلات بریزه سپس آن را را احنیاط بر روی فویل خنک شده بگذارید.بعد ار تمام شدن کار دوباره سینی را داخل یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد.سپس شکلات سفید را باز به طریق بن ماری ذوب کنید و  روی شکلاتها بریزید این کار را میتوانید با یک کارد انجام دهید کارد را داخل شکلات بزنید وبیرون بیاورید و به سرعت روی شکلاتها حرکت بدهید به صورت رفت و آمدی دستتان را حرکت بدهید و مجددا این کار را تکرار کنید.

میتوانید هر تزیینی که دوست دارید بر روی شکلاتها انجام دهید. میتوانید روی آن از خرده بیسکوییت یا خرده مغزها مانند بادام زمینی یا نارگیل رنده شده استفاده کنید.تزیین آن کاملا بستگی به ذائقه شما دارد.

این رسپی مریوط به سال 90 مجله سر آشپز  میباشد و عکس هم مریوط به همان زمان است

/ 5 نظر / 87 بازدید
افسانه

سلام باید خیلی خوشمزه باشن .. مرسی مرسی وبلاگتون خیلی خوشمزه بنظر میرسه باید زیادی سر بزنم [چشمک]

خانومی

کم کم غروب ماه خدا دیده می شود صد حیف از این بساط که برچیده می شود در این بهار رحمت و غفران و مغفرت خوشبخت آنکس است که بخشیده می شود عید سعید فطر بر شما مبارک باد

عارفه

به به چه خوشگل و خوشمزه . دستت درد نکنه مژگان جون .

بازاریاب

دوست عزیز سلام اگر تمایل دارید مدیریت قوی تری بر وبلاگ خود داشته باشید،امکانات بیشتری به مخاطبین خود ارائه نمایید و یا یک گام بزرگ برای ورود به دنیای وب مستران بردارید ما توصیه می کنیم همین امروز از امکانات رایگان ارائه شده توسط تیم اندیشه ی برتر نهایت بهره را ببرید و با تبدیل وبلاگ خود به وب سایت خواسته های خود را محقق کنید. هم اکنون اقدام کنید و از امکانات دامین و هاست رایگان برخوردار شوید http://designer.moshakhasat.com همچنین در صورتی که تمایل دارید از طریق وبلاگ خود کسب درآمد کنید آدرس زیر را نیز حتما ملاحظه بفرمایید http://www.moshakhasat.com/index.php?route=information/information&information_id=9 با تشکر 1345442341.95

negin

خیلی عالیه عزیزم. دستت درد نکنه ممنونم منتظرتم