سس های کم کالری اما خوشمزه

              فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

سس گوجه فرنگی

یک پیمانه آب گوجه فرنگی ،1/4 پیمانه سرکه،1/4 قاشق چایخوری نمک؛1/2 قاشق چایخوری فلفل سیاه آسیاب شده،1 قاشق چایخوری خردل،2 قاشق چایخوری سس worcestershire و 1/2 قاشق شکر همه مواد را خوب با هم مخلوط کنید و انرا برای چند ساعت  در یخچال بگذارید. می توانید به مدت 1 هفته در ظرف در بسته و در یخچال نگهداری کنید     

سس سزار

60 میلی سرکه سفید،90 میلی روغن زیتون،4 قاشق غذاخوری پودر پنیر پارمزان ،1/4 قاشق چایخوری فلفل سیاه اسیاب شده،2 عدد حبه سیر کاملا له شده و نمک به اندازه نیاز همه مواد را در یک مخلوط کن خوب مخلوط کنید.

سس خردل

30 میلی سرکه بالزامیک،یک حبه سیر له شده،یک قاشق چایخوری خردل دیجون(dijon)، نمک 1/8 قاشق چایخوری،فلفل سیاه آسیاب شده 1/8 قاشق چیخوری و 120 میلی روغن زیتون بکر( بو دار) تمام مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید.

 

 

سس ترش وشیرین

یک‌چهارم فنجان آبلیموی تازه، یک قاشق غذاخوری عسل و یک سیر ریزخرد شده را با هم مخلوط کنید و به آرامی نصف فنجان روغن زیتون را به آن اضافه کنید تا کاملا با هم مخلوط شوند سپس نمک و فلفل سیاه آسیاب شده به مقدار دلخواه به آن اضافه کنید و مجددا هم بزنید.به جای سیر می توانید از موسیر نیز استفاده کنید.

 

سس معطر

سه‌چهارم فنجان روغن زیتون، یک چهارم فنجان سرکه قرمز، ۲ قاشق غذاخوری جعفری ریز خرد شده و یک قاشق غذاخوری ریحان ریز خرد شده را با هم مخلوط کنید.این سس را  چند روز می توانید در ظرف شیشه ای در بسته داخل یخچال نگه دارید.

  سس آسیایی

30 میلی روغن زیتون،120 میلی سرکه برنج،1 حبه سیر له شده،1/4 قاشق چایخوری فلفل سیاه آسیاب شده،1/2 قاشق چایخوری روغن کنجد،1 قاشق چایخوری سویا سس و1 قاشق غذاخوری شکر قهوه ای  همه مواد را خوب مخلوط کنید.

سس سرکه بالزامیک 

یک سوم فنجان روغن زیتون، ۳ قاشق غذاخوری سرکه بالزامیک، ۲ قاشق غذاخوری سس خردل را با نصف قاشق چای‌خوری نمک و یک چهارم قاشق چای‌خوری فلفل سیاه مخلوط کنید و روی سالاد بریزید.

سس سیر و ریحان    

1/2 پیمانه ریحان ریز خرد شده،1 عدد سیر رنده شده، نصف قاشق چای‌خوری نمک، ۲ قاشق غذاخوری آبلیموی تازه؛رنده پوست 1 عدد لیموترش و یک سوم فنجان روغن زیتون را با هم مخلوط کنید.کمی فلفل اضافه کنید و با سالادتان مخلوط کنید. 

 سس لیمو و شوید

1/4 فنجان روغن زیتون، 1/4 فنجان آبلیموترش، ۲ قاشق غذاخوری شکر،کمی ریحان خردشده یا کمی پودر ریحان خشک یا کمی شوید خشک و یک موسیر خرد شده را با هم مخلوط کنید و در نهایت آن را با نمک و مقداری فلفل سیاه اسیاب شده مزه‌دار کنید.

سس ماست معطر
30 میلی روغن زیتون،60 میلی سرکه،120 میلی ماست کم چرب،1قاشق چایخوری خردل دیجون( یک نوع خردل فرانسوی که تندی کمتری دارد)1 قاشق چایخوری شکر،1/8 قاشق چایخوری نمک،1/8 قاشق چایخوری فلفل سیاه اسیاب شده،1/2 قاشق چایخوری ریحان خشک ،1/4 قاشق چایخوری نعنا خشک و1/4 قاشق چایخوری ترخان خشک. تمام مواد را خوب با هم مخلوط  کنید.

              فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

 

/ 2 نظر / 40 بازدید
مجهول

چقدر عجيب است دريا...! همين كه غرقش ميشوي پس ميزند تورا... مثل آدمها.

مبینا

سلام مرسی بابت دستورهای سسها ولی خوب بود موارد استفادشم مینوشتین