تاجین گوشت با پسته و کشمش

مــــواد مــورد نیــــاز:

1- گوشت گوسفند  لقمه ای خرد شده                      750 گرم

2- روغن زیتون + روغن مایع                                  5 ق س

3-پیاز بزرگ خرد شده                                            2 عدد

4-کمی زعفران درسته(ساقه زعفران)

5-پودر زنجبیل                                                     1 ق چ

6-پودر دارچین                                                     1ق چ

7-پودر تخم گشنیز                                               1 ق چ

8-پودر زیره سیاه                                                 1 ق چ

9- آب گوشت                                                      200  میلی ( 3/4 پیمانه)

10-پسته بو نداده و از وسط نصف شده                    100 گرم

11- کشمش پلویی یا کشمش درشت                     100 گرم

12-پسته خلال شده  برای تزیین                             2 ق س

13- نمک و فلفل 

اگر آب گوشت در دسترس نداشتید میتوانید از استاک گوشت گوساله یا گوسفند استفاده کنید ولی در به کار بردن نمک داخل غذا دقت کنید که غذایتان شور نشود.

 

طــــــــــرز تــــهــــــیــــــــه:

روغن را در یک قابلمه با یک حرارت متوسط گرم کنید.پیاز خرد شده را به آن اضافه کنید و تقریبا 5 دقیقه تفت دهید تا سبک و نرم شود.گوشت را که به صورت لقمه ای خرد کرده اید اضافه کرده و تفت دهید تا کمی قهوه ای شود.حدود 7 تا 8 دقیقه.سپس زعفران( به همان صورت درسته به کار میرود)زنچبیل،دارچین،پودر گشنیز و زیره را نیز داخل آن بریزید کمی تفت دهید و آب گوشت را روی آنها بریزید در آن را بگذارید و با حرارت بسیار بسیار ملایم بگذارید تا گوشت نرم و پخته شود. بعد  پخت گوشت ،پسته و کشمش را که کمی تفت داده اید داخل بقیه مواد ریخته  نمک و فلفل آن را اندازه کنید بگذارید حدود 15  دقیقه ریزش جوش بزند تا جا بیافتد. گاهی آنرا هم بزنید. سپس آنرا داخل ظرف کشیده و با پسته خلال شده تزیین کنید و با برنج سفید سرو کنید. (در   بعضی از دستورها در انتها کره آب می کنند و روی آن میدهند  اگر خواستید میتوانید  کمی کره  یا روغن حیوانی آب کرده و روی آن بدهید این با خودتان است )

نکات مهم: در مراکش این غذا در همان ظرفی که در عکس می بیند پخته و در همان هم سرو میشود. ظرف را  یا درون تنور می گذارند و یا بر روی 3 فیتله ای قدیمی که شعله غیر مستقیم و کمی دارد. شما اگر از این ظرف دارید میتوانید آنرا بر روی شعله پخش کن بگذارید اگر هم ندارید و می خواهید واقعا به صورت تاجین واقعی بپزید وقتی غذایتان را در مراحل اولیه بر روی گاز آماده کردید انرا به ظرف نسوزی منتقل کنید روی آنرا با فویل بپوشانید و در فر 150 تا 160 درجه بگذارید تا به آرامی پخته شود کلا هدف تاجین پختن در حرارت بسیار ملایم و بدون آب بسیار زیاد است. در شمال کشور ظرفهای گلی به نام گمج موجود است شمالیهای عزیز هم میتوانند از این ظرف سنتی استفاده کنند و با حرارت بسیار ملایم  بپزند. من خودم گمج دارم اما تا به حال برای تاجین استفاده نکردم اگر کسی استفاده کرد حتما نتیجه را اطلاع دهد.

ضمنا اگر هیچکدام را ندارید غصه نخورید در همان قابلمه های خودمان هم این غذا بسیار لذیذ و مجلسی میشود .مهمانهای من که همیشه بسیار دوست دارند فقط حتما حتما برای خوشمزه گی بیشتر با حرارت ملایم بپزید.

                   

/ 1 نظر / 85 بازدید
عسل

سلام ظروفی که استفاده کردید فوق العاده زیباست از کجا میتونم منم تهیه کنم برای جهازم میخوام