شنیسل مرغ مزه دار شده

مواد مورد نیاز:

اندازه ها تقریبی است برای حدود 550 گرم سینه مرغ 

1-ارد نان سوخاری تازه                 2 پیمانه
2-پودر پنیر پارمزان                     1/3 پیمانه یا 1/4 پیمانه
3-رنده پوست لیمو ترش              1/2 ق س
4-پودر سیر                               1 ق چ
5-ارد سفید  یا ارد ذرت               1/2 پیمانه
6-تخم مرغ                              2 عدد
7-شیر                                 1  ق س
8-نمک و فلفل به میزان لازم هم برای مزه دار شدن و هم برای مخلوط ارد سوخاری
9-اب لیمو ترش                       1 عدد کوچک
10-پودر زنجفیل یا تازه ان مقدار کم در صورت تمایل

ابتدا سینه های مرغ را که قبلا استخوان ان را گرفته اید پهن کنید و یک کیسه فریزر روی ان قرار دهید و کمی بکوبید تا نازک و پهن شود.سپس انها را داخل یک کاسه بگذارید و نمک و فلفل و کمی از پودر سیر و زنجفیل درون ان بریزید و کاملا با تمام مرغ اغشته کنید و بگذارید 30 دقیقه بماند تا مزه دار شود در 5 دقیقه اخر ابلیمو را بریزید .زودتر اگر بریزیم گوشت له و ازهم وامیره.
در فاصله مزه دار شدن مرغ در یک ظرف ارد نان سوخاری ،پودر پنیر پارمزان ،نمک و فلفل و پوست لیمو و باقی مانده پودر سیر را با هم مخلوط کنید .در یک ظرف گود تخم مرغ و شیر را هم بزنید و در یک ظرف ارد سفید  یا ارد ذرت تنها را اماده کنید.

سینه های مرغ را ابتدا در ارد سفید یا آرد ذرت بزنید اضافه ان را بتکانید سپس در مایه تخم مرغ بزنید سپس در ارد سوخاری بزنید و دقت کنید تمام سطح ان اغشته شود. و حتی با کف دست میتوانید ارد هارا به سطح مرغ فشار دهید 10 تا 15 دقیقه به ان مهلت دهید سپس در روغن داغ انرا سرخ کنید برای هر طرف تقریبا 4 تا 5 دقیقه کافی است. شنیتسل خود را با پوره سیب زمینی یا سیب زمینی سرخ کرده سرو کنید.روغن داغ داغ باشه اما پس از داغ شدن و گذاشتن مرغ در ان حرارت را کم کنید در غیر اینصورت روی شنیسل ها میسوزد.
 
/ 4 نظر / 213 بازدید
ستایش

دست گلت درد نکنه.بنظر خیلی خوشمزه میاد.مژگان جون من یه سوال تخصصی دارم.شما که بیشتر به رسپیهای هندی واردید میتونید بهم کمک کنید.توی رسپیهای هندی پودر انغوزه بکار میره.(hing)درست میگم؟جایگزینش واسه ما چی میتونه باشه؟اخه فکرمیکنم انغوزه اصلا خوش طعم نیست

عارفه

دختر من که عاشقش هست . دستت درد نکنه عزیزم .

shakiba

...........#.#.#.#......#.................#... ........#...........#.....#.................#... ......#.............#.....#.................#... .....#..............#.....#.................#... ....#...............#.....#.................#... ....#...............#.....#.................#... .....#..............#.....#.................#... .......#............#.....#.................#... .........#.#.#.#.#.....#.................#... .....................#.....#.................#... .....................#.....#.................#... .....................#.....#.................#... .....................#.....#.................#... .....................#.....#.................#... .....................#.......#..............#.... .....................#.........#..........#...... .....................#............#.#.#......... .................................................... سلام آپم تشریف بیاری خوشحال میشم[گل]